WB ELECTRONICS

WB ELECTRONICS

WB ELECTRONICS S.A. to obecnie jeden z liderów polskiego przemysłu w sektorze zaawansowanych technologii i spółka wiodąca w GRUPIE WB.

WB ELECTRONICS

WB ELECTRONICS S.A., to lider zmian technologicznych w polskiej armii i przemyśle obronnym. Działając w obszarze specjalistycznej elektroniki i informatyki wojskowej, wprowadził Siły Zbrojne RP w XXI wiek, wyznaczając obowiązujące standardy w obszarach kluczowych dla bezpieczeństwa narodowego.

Firma jest liderem w największej prywatnej grupie kapitałowej polskiego przemysłu obronnego: GRUPIE WB. W swojej działalności kieruje się innowacyjnością i tworzeniem przełomowych rozwiązań technologicznych. Przyjęta filozofia biznesowa wyraża się w ofercie produktowej obejmującej rozwiązania unikatowe w skali świata, implementowane na najbardziej wymagających rynkach.

Technologie i rozwiązania opracowane przez inżynierów WB ELECTRONICS są obecnie eksportowane do kilkudziesięciu państw. Dzięki doświadczonej kadrze inżynierskiej i kreatywnemu zespołowi programistów spółka posiada unikalne w skali światowej kompetencje w takich obszarach jak:

  • Cyfrowe systemy dowodzenia i kierowania ogniem
  • Cyfrowe systemy łączności i transmisji danych
  • Systemy z obszaru cyberbezpieczeństwa
  • Integracja systemów

Za powstaniem WB ELECTRONICS stoją wybitni inżynierowie: Piotr Wojciechowski, Adam Bartosiewicz i Krzysztof Wysocki, którzy w 1997 r. utworzyli WB ELECTRONICS, rozpoczynając nową erę w polskim przemyśle zbrojeniowym. Na początku firma zatrudniała kilkunastu pracowników. Impuls do dalszego rozwoju przyszedł już w 1998 r., gdy Ministerstwo Obrony Narodowej chciało kupić system kierowania ogniem dla artylerii. Spośród kilkunastu producentów zaproszonych do przetargu tylko WB ELECTRONICS podjęło się przygotowania systemu. Dwa lata później z sukcesem wdrożono do Wojska Polskiego system ZZKO TOPAZ.

Powstało rozwiązanie oparte o własną myśl technologiczną i pełną kontrolę całości produktu, w tym kodów źródłowych. TOPAZ określił obowiązujące standardy w polskiej armii, system stale jest rozwijany i do dziś nie ma konkurencji w siłach zbrojnych RP. Sukces ZZKO TOPAZ wyznaczył kierunek rozwoju WB ELECTRONICS, która postawiła na autorskie, niepowtarzalne produkty, mające w założeniu konkurować z ofertą międzynarodowych koncernów.

Produktem, który przyniósł firmie międzynarodową rozpoznawalność, jest opracowany w 2001 r. system łączności wewnętrznej FONET. System zintegrował kluczowe elementy komunikacji wewnątrz pojazdowej, to jest komputery i radiostacje, posiadając jednocześnie funkcję telefonu wewnętrznego. Dziś jest powszechnie wykorzystywany nie tylko w wojsku polskim, został sprzedany również do kilkunastu innych państw. W 2009 r. licencja na FONET została sprzedana do USA firmie Harris, a system wkrótce stał się standardowym wyposażeniem tamtejszych sił zbrojnych.

Aktualności

Kariera w WB Electronics

Jeżeli chciałbyś pracować w jednej z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, dołącz do naszego zespołu.

Skontaktuj się z nami

WB Electronics S.A.

ul. Poznańska 129/133
05-850 Ożarów Mazowiecki
Tel. +48 22 731 25 00
Fax +48 22 731 25 01
info@wb.com.pl

Lat: N52.207528
Lon: E20.816345

NIP 526 216 83 87

REGON: 012890349

XIV Wydział Krajowego Rejestru Sądowego prowadzony przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie

Nr KRS: 0000369722

W.K.Z. 516 616,35 zł opłacony w całości

Nr BDO: 000107313