RADMOR

RADMOR

Technologiczny lider innowacyjnych rozwiązań w zakresie komunikacji, łączności i bezpiecznego przepływu informacji.

Radmor

RADMOR to synonim niezawodnej łączności, komunikacji i bezpiecznego przekazywania danych na współczesnym polu walki, co stanowi kluczowy element sukcesu każdej misji wojskowej. Jako technologiczny lider innowacji, RADMOR od ponad 70 lat wspiera sektor obronny dostarczając światowej klasy zaawansowany sprzęt radiokomunikacji ruchomej UKF FM.

Flagowymi produktami spółki są specjalistyczne radiostacje wojskowe do łączności taktycznej produkowane przez doświadczony zespól inżynierski RADMORU, które od lat z sukcesem użytkowane są przez siły zbrojne Polski i innych krajów takich jak Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa czy Estonia, Algieria, Nigeria, Malezja, Maroko, Bangladesz, Indonezja i inne. RADMOR dostarcza również zestawy przewoźne radiostacji do opancerzonych samochodów patrolowych, urządzenia doręczne i radiotelefony cywilne, w tym systemy łączności cyfrowej TETRA i DMR.

Spółka zaangażowana jest także w szereg europejskich programów badawczych. Jednym z nich jest jest program ESSOR (European Secure Software Defined Radio) mający za zadanie opracowanie standardu europejskiego radia programowalnego, umożliwiającego współpracę systemów łączności wojsk różnych państw UE. Dzieki uczestnictwu w programie RADMOR posiada wiedzę oraz doświadczenie w implementacji i wykorzystaniu waveformu ESSOR HDR, a także platform SDR. Umożliwiło to zaprojektowanie oraz produkcję nowoczesnych polskich radiostacji wojskowych, zapewniających najwyższy stopień bezpieczeństwa przesyłanych informacji.

Rozwiązania projektowane przez RADMOR są wykorzystywane nie tylko w sektorze obronnym – spółka elastycznie dopasowuje się do potrzeb rynku i reaguje na bieżące potrzeby klientów, wprowadzając do swojej oferty rozwiązania dla sektora cywilnego. Wśród użytkowników innowacyjnych narzędzi komunikacji i łączności spółki RADMOR są także służby mundurowe, branża energetyczna, lotnicza czy logistyczna.

Wspólnie z firmą WB ELECTRONICS, RADMOR bierze udział w opracowaniu szerokopasmowej radiostacji programowalnej w polskim programie Zaawansowane Indywidualne Systemy Walki kryptonim TYTAN.

RADMOR oferuje światowej klasy rozwiązania technologiczne dla sektora obronnego i cywilnego.

  • kompleksowe systemy łączności
  • urządzenia wykonane w technologii SDR (Software Defined Radio)
  • radiostacje wojskowe
  • symulatory taktycznej sieci radiowej
  • akcesoria i osprzęt
  • laboratoria badawcze
  • systemy stosowane w automatyce przemysłowej

Początki spółki RADMOR siegaja 1947 roku, kiedy to z inicjatywy Pawła Szulkina powstał zakład „Mors” Morska Obsługa Radiowa Statków Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku. Firma zatrudniała 7 osób zajmujących się serwisowaniem sprzętu radiowego na statkach. Stopniowo spółka przeszła do produkcji radiotelefonów UKF i stała się głównym dostawcą sprzętu dla policji, straży pożarnej, straży granicznej oraz innych użytkowników takich jak służba zdrowia, służby leśnych, energetyka, drogownictwo, transport kolejowego, itp.

W 1971 roku z części produkcyjnej MORS powołane zostało samodzielne przedsiębiorstwo państwowe pod nazwą Zakłady Radiowe RADMOR, które w następnych latach produkowało do 20 tysięcy różnych urządzeń rocznie, głównie radiotelefonów.

Do połowy lat 90. wojsko nie było jednak znaczącym odbiorcą firmy. Przełomem  stał się udział w przetargu na radiostacje szczebla taktycznego dla Sił Zbrojnych RP, ogłoszonym przez Ministerstwo Obrony Narodowej w 1994 roku. RADMOR wystąpił w nim wspólnie z francuskim potentatem elektroniki wojskowej – firmą Thomson-CSF (obecnie Thales). Zespół Radmor/Thales wygrał ten przetarg, a radiostacje wojskowe produkowane przez firmę stanowią teraz podstawowe wyposażenie żołnierzy Wojska Polskiego, zarówno tych stacjonujących w kraju, jak i pełniących swą służbę na zagranicznych misjach.

Przez 70 lat istnienia przedsiębiorstwo przeszło niejedną metamorfozę – od spółki z o.o. poprzez przedsiębiorstwo państwowe i spółkę Skarbu Państwa aż do prywatnej spółki akcyjnej; od serwisowania urządzeń morskich poprzez produkcję radiotelefonów i radioodborników radiowych i wież grających po zaawansowane cyfrowe systemy łączności wojskowej. Od 2011 roku RADMOR wchodzi w skład największej prywatnej grupy kapitałowej w polskim przemyśle obronnym WB GROUP.

Kariera w Radmor

Jeżeli chciałbyś pracować w jednej z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, dołącz do naszego zespołu.

Skontaktuj się z nami

RADMOR S.A.

ul. Hutnicza 3

81-212 Gdynia

NIP: 586-010-21-39
REGON: 190432077
KRS: 0000074029
Organ prowadzący rejestr KRS: SĄD REJONOWY GDAŃSK-PÓŁNOC W GDAŃSKU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRS
Kapitał zakładowy w całości wpłacony: 10.082.830 PLN
Kod PKD: 2630Z
Kod NCAGE: 0229H
Certyfikat D-U-N-S: 422192160
Numer BDO: 000011283

 

Centrala:

tel.: 58 7655 999

fax: 58 7655 992

Sekretariat Zarządu:

tel.: 58 7655 500

tel.: 58 7655 700

tel.: 58 7655 600

fax: 58 7655 554

e-mail: sekretariat@radmor.com.pl

Biuro handlowe:

Sekretariat
tel.: 58 7655 666
fax: 58 7655 662
e-mail: market@radmor.com.pl