Poznaj platformy bezzałogowe FLYTRONIC

FLYTRONIC S.A. jest wiodącym polskim ośrodkiem projektującym i produkującym specjalistyczne bezzałogowe systemy powietrzne. Prowadzone w firmie badania przemysłowe i prace rozwojowe w zakresie elektroniki, informatyki oraz mechaniki lotniczej charakteryzują się innowacyjnością na skalę światową.

FLYTRONIC to dynamiczna i nowoczesna firma inżynierska, skupiająca najwyższej klasy specjalistów. Działając na bazie doświadczeń zawodowych oraz pasji wybitnych specjalistów, firma stworzyła niepowtarzalne warunki rozwoju dla swojej kadry, zapewniające możliwość realizacji innowacyjnych przedsięwzięć.

W GRUPIE WB spółka stanowi ośrodek badawczo-rozwojowy w obszarze systemów obserwacyjno-rozpoznawczych bazujących na bezzałogowych platformach latających. Dzięki doświadczonej kadrze inżynierskiej i kreatywnemu zespołowi programistów spółka posiada unikalne w skali światowej kompetencje w następujących obszarach:

  • Projektowanie i produkcja bezzałogowych platform latających.
  • Projektowanie i programowanie systemów kontroli i sterowania lotem.
  • Projektowanie i programowanie systemów transmisji danych.
  • Projektowanie i produkcja głowic obserwacyjnych.

Spółka FLYTRONIC została założona 1 lutego 2008 r. Od samego początku główną dziedziną działalności spółki jest prowadzenie prac badawczo-rozwojowych w zakresie mechaniki, elektroniki i informatyki do zastosowań w sektorze lotniczym. Zespół przedsiębiorstwa to wysokiej klasy specjaliści z takich dziedzin jak zarządzanie, informatyka, elektronika oraz lotnictwo. Spółka blisko współpracuje z licznymi instytucjami naukowymi.

Od grudnia 2009 większościowym udziałowcem spółki jest WB ELECTRONICS S.A. i od tego momentu rozpoczyna się historia FLYTRONIC jako centrum technologicznego systemów bezzałogowych GRUPY WB. Wejście do GRUPY WB zapoczątkowało dynamiczny rozwój spółki, dzięki któremu FLYTRONIC pozyskał i z sukcesem zrealizował prace badawczo-rozwojowe dla potrzeb lotnictwa, dotyczące m.in. opracowania prototypu układu lokalizowania pojazdów bezzałogowych wraz z oprogramowaniem, czy opracowanie projektu magnetometru trzyosiowego. Rozwój spółki w ramach GRUPY WB sprawił, że obecnie FLYTRONIC jest jedynym polskim ośrodkiem posiadającym kompetencje do prowadzenia prac badawczych dla systemów bezzałogowych w zakresie awioniki, systemów łączności szerokopasmowej, programistycznych dotyczących np. tworzenia oprogramowania symulacyjnego dla potrzeb lotnictwa oraz nakierowanych na tworzenie nowych platform bezzałogowych.

W styczniu 2012 roku FLYTRONIC został wyróżniony Nagrodą Lwa Gliwickiego przyznawaną corocznie przez Prezydenta Miasta Gliwic.

Aktualności z FLYTRONIC

Kariera we Flytronic

Jeżeli chciałbyś pracować w jednej z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, dołącz do naszego zespołu.

Skontaktuj się z nami

Flytronic S.A.

ul. Bojkowska 43
44-100 Gliwice, Polska
Tel: +48 32 461 23 50
Faks: +48 32 461 23 54
Lat: N50.276310
Lon: E18.682893

flytronic@flytronic.pl

Sąd Rejonowy w Gliwicach
X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

KRS: 0000737347

NIP 9691513993

REGON 240851769

W.K.Z.: 12 800 000 PLN

BDO 000008746